Choď na obsah Choď na menu
 


žV minulosti keď mala žena rovné vlasy začali s apoužívať rôzne natáčky a kulmy aby sa vlasy natočili, ale ženy s kučeravými vlasmi mohli o rovných len snívať. Čo nevidieť tu bola prvá žehlička a teraz ich na trhu predajcovia ponúkajú hneď niekoľko tisíc modelov. Žehlenie znamená pre vlasy obrovskú záťaž. Spočiatku si možno ani neuvedomíte, že vlasy trpia, no jedného dňa budete neveriacky hľadieť na rozstrapkané konce a polámané vlasy kdesi uprostred ich dĺžky. Ako tomuto predísť?

Kvalitný šampón

Pod pojmom ,,kvalitný šampón" sa nerozumie to, že je prípravok
populárny z reklamy. Nehovorím, že tieto produkty niesu kvalitné, ale nie sú vhodné pre všetky typy vlasov. Treba prihliadať hlavne na vaše vlasy a podľa problematiky zvolíte aj šampón. Najlepšou alternatívou je šampón, ktorý kúpite v lekárni väčšinou založený na prírodnej báze.
Hoci bývajú takéto výrobky drahšie. Pri priemernom používaní ho budete musieť nahradiť až za dva-tri mesiace. Investovať do skvelého šampónu sa naozaj oplatí.
 

Tužidlo

Pozor treba dávať na ťažké tužidlá, najmä tie s obsahom alkoholu. Mnohí výrobcovia žehličiek na vlasy neodporúčajú používanie tužiacich prípravkov spolu s používaním žehličky, pretože hrozí vlasom vysušenie a zničenie. Miesto tužidla si radšej doprajte špeciálne prípravky pre žehlené vlasy, ktoré vlasy ochránia pred nástrahami narovnávania.
 

Kondicionér

Po každom umytí používajte dobrý kondicionér. Ak sa vám mastí pokožka hlavy, no vlasy sú na koncoch suché, aplikujte primeranú dávku kondicionéru len na spodnú polovicu vlasov. Po minúte zmyte a vlasy, hoci v skutočnosti nebudú o nič zdravšie než pred umytím, budú pôsobiť oveľa hebkejšie.

Keď žehlička, tak s reguláciou teploty

Ak vás len výber tej správnej žehličky čaká, rozhodne sa neuspokojte s jednoduchou žehličkou bez možnosti regulovať teplotu. Len tak si sama budete ovládať, ako veľmi horúcu žehliacu plochu vlasy potrebujú - prirodzene vlnité vlasy netreba žehličkou predsa trápiť tak, ako kučeravé.

Z času na čas oddych

Každodenné žehlenie je zahrávanie si s osudom vlasov. Bez ohľadu na to, čo sľubujú moderné typy žehličiek a zázračné ochranné prostriedky na vlasy, žehlenie zostáva stále metódou, ktorá vlasy ničí. Preto im z času na čas doprajte dovolenku. Stanovte si týždeň bez žehlenia, kedy vlasom naordinujete oddych a regeneráciu. Dopomôcť by vám mala aj vlasová kúra. Môžete si ju prirodzene kúpiť, ale výborne zaberá aj obyčajný olivový olej so žĺtkom. Ak sa nikam neponáhľate, nechajte si ho vstrebávať hoci aj celý deň. Po umytí budú vlasy hladké a lesklé.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

supér

(ViKá, 21. 1. 2011 13:47)

super článok zíjde sa mi to :)

...........

(miša, 5. 1. 2011 10:31)

skvelý článok ;) a velmi mi pomohol kedze ja mam zehlicku vlasov a tiez sa bojim o moje vlásky :P potesili ma dalsie clanky tohto tipu ;)