Choď na obsah Choď na menu
 


dadad
Každá z nás, a to aj napriek tomu, že nie je modelkou, môže na fotkách vyzerať dobre. Nie je to až také zložité. Prvým krokom ale bude, že odložíte bokom svoju prílišnú sebakritiku. Ak okolo vás nestojí tím maskérov a vizážistov (následne s dobrým grafikom), tak nebudete na fotografiách nikdy vyzerať ako fotomodelka. To ale neznamená, že nebudete vyzerať dobre!


Cvak, cvak, cvak
Keďže už dnes máme k dispozícii toľko technických vymožeností, môžeme sa fotiť na každom kroku. Predovšetkým na dovolenkách a pri cestovaní človek len ťažko odolá, aby sa nevyfotil tu pod palmou, tam pri nejakej kultúrnej pamiatke, či na pláži pri západe slnka, alebo na rozlúčku s priateľmi.

Je len prirodzené, že chcete vyzerať dobre. Základom je prirodzenosť. Nenoste úplne biele oblečenie, to na záberoch nevyzerá pôsobivo (ak nie ste nevesta). Ani príliš veľké a bujaré vzory nie sú ideálne. Tie vás zničia opticky i mimo záber, a vaša postava v nich rozhodne nevynikne.

Bižutéria a šperky
Dodajú, mimoriadne v lete, veľmi decentný štýl. Samozrejme, ak ich správne skombinujete. Pozor aj na účes. Ani v bežnom živote nevyzerá dobre, ak nosíte neprirodzené účesy, alebo sa vám vlasy lepia pod tiažou vlasových prípravkov. Prirodzené, avšak pestované a upravené vlasy, robia aj na fotografiách ten najlepší dojem.

Pri letnom opálení netreba mnoho make-upu. Stačí trocha maskary a lesk na pery, a hneď svoju tvár oživíte. Jednou z najdôležitejších vecí, vďaka ktorým budete na fotografiách vyzerať dobre, je prirodzenosť. Ak budete prirodzená, uvoľnená a azda aj šťastná, nebudete potrebovať ani make-up, ani šperky a dokonca ani "tie správne" šaty.

Na úsmev neslobodno zabúdať
Najkrajším doplnkom ženy na fotografii je totiž úsmev. Ten vás rozžiari, dodá tvári mladší nádych a vaše oči budú žiariť vitalitou a energiou. A to dokonca aj vtedy, ak sa tak trošku do toho úsmevu budete musieť nútiť. Nevadí. Kútiky hore a úsmev podržte na tvári aspoň desať sekúnd. To naštartuje váš mozog a po maličkej chvíli sa budete cítiť veselšie (a vyzerať lepšie).

A keď sa spätne budete pozerať na svoje fotografie i s odstupom rokov, môžete si spokojne povedať, že ste vtedy boli nielen krásna, ale aj šťastná, veď úsmev je toho jasným dôkazom.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

..........

(ViKá, 27. 1. 2011 14:41)

super článok!!